Zobrazovací technika 1 T [B00812]

Kvízy pro zkoušky z radiodiagnostiky

Autor: Martin Mašek, Jana Červenková, Jan Daneš, Zdeněk Chudáček, Jan Kaván, Jaroslav Ort, Jan Porod, Petra Steyerová

Kvizy k otázkám 1 až 20 z Radiodiagnostiky. Ověřte si znalosti problematik. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Kvíz je doporučen studentům oborů radiologie a zobrazovací metody.

Nevejdou se všechny klíčový slova. Tak nevím, mám nějaké vynechat anebo co jako?

Kviz - Ochrana před ionizujícím zářením při radiodiagnostických vyšetřeních

Autor: Zdeněk Chudáček, Jan Porod

Kviz k tématu: Ochrana před ionizujícím zářením při RTG vyšetřeních (ot. č. 3 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Magnetická rezonance - praktické využití, MR nálezy

Autor: Manuela Vaněčková, Zdeněk Seidl

Prezentace uvádí základní indikace při vyšetření magnetickou rezonancí mimo neuroradiologii a seznamuje studenty se základní technikou vyšetření. Ukazuje normální a některé typické patologické obrazy při MRI se zaměřením na vyšetření břicha, žlučových cest, malé pánve, kloubů a prsu. Prezentace je zajímavou pomůckou nejenom při přípravě ke zkoušce z Radiodiagnostiky, ale také při prohlubování znalostí studentů se zájmem o radiologii.

Základy magnetické rezonance - MR technika

Autor: Manuela Vaněčková

Prezentace je určena především pro studenty oboru Zdravotnická technika (Zobrazovací technika), ale cenné informace zde naleznou i studenti lékařství s hlubším zájmem o radiologii. Jsou popisovány základní principy zobrazování magnetickou rezonancí a její techniky, podrobněji jsou rozebírány hlavní indikace a kontraindikace MRI.