Základy magnetické rezonance - MR technika

Prezentace je určena především pro studenty oboru Zdravotnická technika (Zobrazovací technika), ale cenné informace zde naleznou i studenti lékařství s hlubším zájmem o radiologii. Jsou popisovány základní principy zobrazování magnetickou rezonancí a její techniky, podrobněji jsou rozebírány hlavní indikace a kontraindikace MRI.

html Základy magnetické rezonance Přejít - Základy magnetické rezonanceOtevřít v novém okně - Základy magnetické rezonance 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: principy MRI, technika MRI, přístroje pro MRI, indikace a kontraindikace

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Manuela Vaněčková | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Vaněčková Manuela: Základy magnetické rezonance - MR technika. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2019-10-18] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-444-zaklady-magneticke-rezonance-mr-technika>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: