Magnetická rezonance - praktické využití, MR nálezy

Prezentace uvádí základní indikace při vyšetření magnetickou rezonancí mimo neuroradiologii a seznamuje studenty se základní technikou vyšetření. Ukazuje normální a některé typické patologické obrazy při MRI se zaměřením na vyšetření břicha, žlučových cest, malé pánve, kloubů a prsu. Prezentace je zajímavou pomůckou nejenom při přípravě ke zkoušce z Radiodiagnostiky, ale také při prohlubování znalostí studentů se zájmem o radiologii.

html Magnetická rezonance - praktické využití, MR nálezy Přejít - Magnetická rezonance - praktické využití, MR nálezyOtevřít v novém okně - Magnetická rezonance - praktické využití, MR nálezy 6.11.2006 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: magnetická rezonance, vyšetření kloubů, vyšetření břicha a malé pánve, MR mamografie

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Manuela Vaněčková, Zdeněk Seidl | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Vaněčková Manuela, Zdeněk Seidl: Magnetická rezonance - praktické využití, MR nálezy. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-442-magneticka-rezonance-prakticke-vyuziti-mr-nalezy>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: