Návody k praktickým cvičením z molekulární biologie

Návody k praktickým cvičením z molekulární biologie pro studenty 2. ročníku oboru lékařství. Molekulární biologie je vědní disciplína zabývající se studiem buněčných biologických procesů na jejich molekulární úrovni. Podstata některých biologických jevů jako například dědičnosti je odhalitelná pouze studiem jejich molekulární podstaty. Molekulární biologie se proto věnuje popisu biologických makromolekul a jejich vzájemným funkčním vztahům. Zvláštní pozornost je především věnována funkci makromolekul podílejících se na dědičnosti organizmů, tedy DNA, RNA a proteinům, jejich vzájemné interakci a regulaci jejich funkce (Ve zkratce zjednodušeně: „DNA → RNA → protein“.)

html Navody k molekularni biologii Přejít - Navody k molekularni biologiiOtevřít v novém okně - Navody k molekularni biologii 23.2.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: molekulární biologie, DNA, polymorfismus genetický, polymerázová řetězová reakce, DNA diagnostika, molekulární biologie

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Martin Vejražka | pracoviště: Ústav lékařské biochemie | publikováno: 22.2.2008 | poslední úpravy: 27.4.2012
citace: Vejražka Martin: Návody k praktickým cvičením z molekulární biologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 22.2.2008, poslední aktualizace 27.4.2012 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-816-navody-k-praktickym-cvicenim-z-molekularni-biologie>. ISSN 1803-6619.