Tato přednáška je určena pro všechny studenty studující obory Porovnictví a gynekologie. V přednášce si představíme  prekancerózy vulvy - VIN a pochvy - VAIN a prekancerózy endometria - prostá nebo komplexní hyperplázie s atypiemi. Dále uvedeny jednotky gestační trofoblastické nemoci, zejména mola hydatidosa a choriokarcinom.

html Prekancerózy Přejít - PrekancerózyOtevřít v novém okně - Prekancerózy 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: prekancerózy, vulva, vagína, endometrium, trofoblastické nádory, mola hydatidosa, choriokarcinom, vulvární intraepiteliální neoplázie, vaginální intraepiteliální neoplázie, mola hydatidosa, choriokarcinom

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Pavel Freitag | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 8.6.2007 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Freitag Pavel: Prekancerózy rodidel III - Prekancerózy vulvy, pochvy a endometria a gestační trofoblastická nemoc. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 8.6.2007, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2019-12-14] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-420-prekancerozy-rodidel-iii-prekancerozy-vulvy-pochvy-a-endometria-a-gestacni-trofoblasticka-nemoc>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: