Onkogynekologie I - Karcinom děložního hrdla

Přednáška představuje karcinom děložního hrdla - celosvětově nejčastější gynekologický zhoubný nádor. Uvádí jeho incidenci, etiopatogenezu, rizikové faktory, možnosti prevence a screeningu, diagnostiku, staging a léčebné modality.

Klíčová slova: cervix uteri - nádory, screening, rizikové faktory, diagnóza, terapie, onkogynekologie, karcinom děložního hrdla, prevence, screening

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Pavel Freitag | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 11.4.2007 | poslední úpravy: 12.2.2010
citace: Freitag Pavel: Onkogynekologie I - Karcinom děložního hrdla. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 11.4.2007, poslední aktualizace 12.2.2010 [cit. 2019-05-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-404-onkogynekologie-i-karcinom-delozniho-hrdla>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: