Revmatochirurgie nohy

Multimediální prezentace popisující zakladní ortopedické výkony nohy u pacientů trpících onemocněním pojiva. Revmatochirurgie je chirurgický obor, který se zabývá řešením následků revmatických onemocnění (revmatoidní artritida, lupenka, dna…). Pokročilá stadia vedou k deformitám končetin, která se projevují omezením pohybů v kloubech jak dolních končetin. Nejčastěji jsou poškozeny drobné klouby rukou a nohou.

html Revmatochirurgie nohy Přejít - Revmatochirurgie nohyOtevřít v novém okně - Revmatochirurgie nohy 26.3.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: Revmatochirurgie, ortopedie, revmatologie, noha

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Rastislav Hromádka, Stanislav Popelka | publikováno: 26.3.2007 | poslední úpravy: 27.4.2012
citace: Hromádka Rastislav, Stanislav Popelka: Revmatochirurgie nohy. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 26.3.2007, poslední aktualizace 27.4.2012 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-749-revmatochirurgie-nohy>. ISSN 1803-6619.