Chirurgie a invazivní endoskopie

Společným praktickým cílem oborů miniinvazivní chirurgie a invazivní endoskopie je zavádění efektivních léčebných metod minimálně zatěžujících nemocného a zárověň eliminace invazivních, nemocného traumatizujících, otevřených chirurgických výkonů. Na důkaz tohoto tvrzení je uvedena řada diagnosticko-léčebných endoskopicko-chirurgických a chirurgicko-endoskopických algorytmů, využívaných v současné lékařské praxi.

Gastroenterochirurgie 1 (obor: Vseobecne lekarstvi) - LEK-B00679

Předměty/kurzy

Klíčová slova: Gastroenterochirurgie, miniinvazivní chirurgie, gastroenterologie, invazivní endoskopie, diagnosticko-léčební algorytmy

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Petr Růžička | pracoviště: I. chirurgická klinika - břišní, hrudní a úrazová chirurgie 1.LF a VFN | publikováno: 16.11.2006 | poslední úpravy: 29.6.2009
citace: Růžička Petr: Chirurgie a invazivní endoskopie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 16.11.2006, poslední aktualizace 29.6.2009 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-499-chirurgie-a-invazivni-endoskopie>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: