Kviz k tématu: Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření vývodných močových cest (ot. č. 15 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Obsahuje znalost těchto zobrazovacích metod: Nativní nefrogram, Ultrasonografie, Vylučovací urografie, Mikční ureterocystografie, Výpočetní tomografie (CT), CT nefrogram, CT vylučovací urografie, CT močového měchýře, Magnetická rezonance (MR), MR Urografie.

Klíčová slova: vylučovací urografie, cystografie, CT vyšetření, sonografické vyšetření, ledviny

autor: Jan Kaván | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 7.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Kaván Jan: Kviz - Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření vývodných močových cest, indikace. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 7.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-476-kviz-diagnosticke-zobrazovaci-metody-pri-vysetreni-vyvodnych-mocovych-cest-indikace>. ISSN 1803-6619.