Kviz k tématu: Diagnostické zobrazovací metody při náhlých příhodách břišních (ot. č. 12 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Dokument je určen studentům oborů radiologie a zobrazovací metody.

Klíčová slova: snímek břicha, kovové cizí těleso, apendix, perforace trávicí trubice

autor: Jana Červenková | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Červenková Jana: Kviz - Diagnostické zobrazovací metody při náhlých příhodách břišních, diagnostika a lokalizace cizího tělesa. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-462-kviz-diagnosticke-zobrazovaci-metody-pri-nahlych-prihodach-brisnich-diagnostika-a-lokalizace-ciziho-telesa>. ISSN 1803-6619.