Kviz k tématu: Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření hrudníku (ot. č. 6 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Klíčová slova: snímek hrudníku, Kardiothorakální index, plicní pole, mezihrudí

autor: Jaroslav Ort, Petra Steyerová | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Ort Jaroslav, Petra Steyerová: Kviz - Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření hrudníku, indikace, normální a patologický obraz. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2019-12-14] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-458-kviz-diagnosticke-zobrazovaci-metody-pri-vysetreni-hrudniku-indikace-normalni-a-patologicky-obraz>. ISSN 1803-6619.