Zobrazovací diagnostika hrudníku

Prezentace je věnována klasickému standardnímu snímku hrudníku, v úvodu jsou nastíněny možnosti diagnostiky chorob hrudníku a srdce i pomocí dalších metod. Jsou uvedeny normální a patologické změny na snímku hrudníku při chorobách plic, pleury, hrudní stěny a srdce. Prezentace je určena pro studenty lékařství, bude cennou pomůckou i pro přípravu k závěrečným státním zkouškám, nové informace zde naleznou i začínající lékaři.

Klíčová slova: rentgenový snímek hrudníku, normální a patologické obrazy, plíce, pleura, skelet hrudníku, choroby srdce

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Jaroslav Ort, Martin Mašek | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 19.2.2007 | poslední úpravy: 1.7.2009
citace: Ort Jaroslav, Martin Mašek: Zobrazovací diagnostika hrudníku. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 19.2.2007, poslední aktualizace 1.7.2009 [cit. 2019-09-17] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-450-zobrazovaci-diagnostika-hrudniku>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: