Ultrazvuk - nejčastější normální nálezy a patologie

Prezentace uvádí normální a nejčastější patologické změny při ultrasonografickém vyšetření nejběžnějších orgánů a oblastí, zejména při vyšetření břicha, retroperitonea včetně ledvin a měkkých částí. Připravila Radiodiagnostická klinika 1. LF UK v Praze. Přednáška obsahuje Ultrasonografii, normální a patologické obrazy, vyšetření břicha, vyšetření ledvin a vyšetření měkkých tkání.

Klíčová slova: ultrasonografie, normální a patologické obrazy, vyšetření břicha, vyšetření ledvin, US vyšetření měkkých tkání

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Martin Mašek, Petra Steyerová, Martin Mašek | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 9.1.2012
citace: Mašek Martin, Petra Steyerová, Martin Mašek: Ultrazvuk - nejčastější normální nálezy a patologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 9.1.2012 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-449-ultrazvuk-nejcastejsi-normalni-nalezy-a-patologie>. ISSN 1803-6619.