Diagnostika karcinomu prsu

Prezentace seznamuje studenty s nejčastějšími diagnostickými zobrazovacími metodami při chorobách prsu se zaměřením na zjišťování časných stádií karcinomu. Jsou uváděny základy mamografie a způsoby vyšetřování prsu, část prezentace je také věnována mamografickému screeningu. Většinu diagnostických zobrazovacích metod budou mít studenti možnost poznat při praktických stážích v Centru diagnostiky chorob prsu.

html Diagnostika karcinomu prsu Přejít - Diagnostika karcinomu prsuOtevřít v novém okně - Diagnostika karcinomu prsu 6.11.2006 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: zobrazení prsu, mamografie, sonografie, intervenční výkony v prsu, mamografický screening

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Jan Daneš | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Daneš Jan: Diagnostika karcinomu prsu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2019-10-15] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-446-diagnostika-karcinomu-prsu>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: