Kostní traumatologie - základní rtg nálezy

Prezentace je zaměřena na RTG snímky skeletu, ukazuje normální a traumatické obrazy v jednotlivých lokalizacích. Dává stručný národ na správný popis snímků v traumatologii, část je věnována také posttraumatickým změnám a snímkům při různých typech léčení zlomenin a luxací. Prezentace je vhodnou pomůckou pro studenty připravující se na závěrečné státní zkoušky z Chirurgie.

html Kostní traumatologie Přejít - Kostní traumatologieOtevřít v novém okně - Kostní traumatologie 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: traumatologie, normální a patologické RTG obrazy skeletu, fraktury, luxace, posttraumatické změny, léčení zlomenin

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Martin Mašek | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Mašek Martin: Kostní traumatologie - základní rtg nálezy. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-441-kostni-traumatologie-zakladni-rtg-nalezy>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: