Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření zažívacího traktu

Prezentace seznamuje studenty s jednotlivými diagnostickými metodami s použitím baryové kontrastní látky (vyšetření jícnu, žaludku, tenkého střeva, irrigografie, defekografie). Ukazuje normální a typické patologické obrazy při vyšetření trávicí trubice a podává základy správného popisu snímků.

Klíčová slova: RTG vyšetření jícnu, RTG vyšetření žaludku, RTG vyšetření tenkého střeva, irrigografie, defekografie

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Jana Červenková | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Červenková Jana: Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření zažívacího traktu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2019-12-14] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-438-diagnosticke-zobrazovaci-metody-pri-vysetreni-zazivaciho-traktu>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: