Angiografie

Prezentace seznamuje studenty se základy angiografie, popisuje podrobně postup při jejím provádění a ukazuje základní typy používaných katetrů. Vysvětluje principy intervenčních vaskulárních výkonů (PTA, embolizace apod.). Angiografie je radiologické vyšetření [rentgen], při kterém se znázorňují cévy po předchozím vstříknutí kontrastní látky a následném snímkování.

html Angiografie Přejít - AngiografieOtevřít v novém okně - Angiografie 6.11.2006 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: základy angiografie, angiografické pracoviště, vaskulární intervenční výkony, PTA, embolizace

autor: Martin Mašek, Jiří Křivánek | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Mašek Martin, Jiří Křivánek: Angiografie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2019-10-15] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-437-angiografie>. ISSN 1803-6619.