Úvod do patologické fyziologie zubního lékařství

Úvod do patologické fyziologie zubního lékařství obsahuje kromě jiného také cíle patofyziologie a základní terminologii. Etiologie a patogeneze nemoci: orgánová, buněčná a molekulární úroveň poznání. Prezentace jsou dílem Ústavu patologické fyziologie, 1. lékařské fakulty, Univerzity Karlovy v Praze.

Klíčová slova: Patofyziologie, patologická fyziologie, etiologie, patogeneze, arteriovenozní malformace

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 3
rating
uživatelské hodnocení

autor: Jan Živný | pracoviště: Ústav patologické fyziologie, Ústav patologické fyziologie | publikováno: 14.5.2010 | poslední úpravy: 9.3.2013
citace: Živný Jan: Úvod do patologické fyziologie zubního lékařství. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 14.5.2010, poslední aktualizace 9.3.2013 [cit. 2017-04-26] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-888-uvod-do-patologicke-fyziologie-zubniho-lekarstvi>. ISSN 1803-6619.