Zdravotnická informatika 1 [B00010]

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Úvod do počítačových systémů

V první části se naučíte základní pojmy z oblasti informatiky, terminologie, používané jednotky, kódování informace, základní rozdělení počítačů. Ve druhé části "Úvodu do počítačových systémů" je popsán hardware nutný pro chod počítače i přídavná periferní zařízení. Ozvučené prezentace jsou určeny studentům lékařské informatiky a informačních věd.

autor: Petr Honzík, Jaroslav Dušek, Martin Kubačák | obor: Lékařská informatika a informační věda | kontext: Zdravotnická informatika 1 | zobrazeno: 6439x | publikováno: 12.2.2007 | poslední úpravy: 27.4.2012 | Creative Commons License

Počítače a zdraví

V přednášce jsou shrnuty nejzákladnější informace o výhodách i nevýhodách používání počítačů z ohledem na zdraví uživatele.

autor: Martin Kubačák | obor: Lékařská informatika a informační věda | kontext: Zdravotnická informatika 1 | zobrazeno: 5743x | publikováno: 19.9.2007 | poslední úpravy: 23.6.2009 | Creative Commons License