Kardiovaskulární choroby a jejich farmakoterapie

Přednáška Kardiovaskulární choroby a jejich farmakoterapie v geriatrii je určena pro klinickou výuku studentů 3.-6. ročníku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v praze v oboru geriatrie. Problematika se svým obsahem dotýká také vnitřního lékařství a výuky farmakologie s důrazem na léčbu kardiovaskulárních chorob ve stáří. Vzhledem k celkově stárnoucí populaci a prevalenci kardiovaskulárních chorob ve stáří je tato kapitola geriatrie nanejvýš aktuální.

Klíčová slova: Kardiovaskulární choroby, farmakoterapie, geriatrie

Obor:

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: M. Berková | pracoviště: Geriatrická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 16.12.2011 | poslední úpravy: 9.3.2013
citace: Berková M.: Kardiovaskulární choroby a jejich farmakoterapie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 16.12.2011, poslední aktualizace 9.3.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-931-kardiovaskularni-choroby-a-jejich-farmakoterapie>. ISSN 1803-6619.