Přednáška shrnuje, jaký vliv má ztráta zubů na orofaciální systém. Popisuje funkci náhrady a princip její retence, dále pak anatomii bezzubých alveolárních výběžků. Pro syntézu znalostí je zde uveden kompletní ordinační a laboratorní postup výroby celkové zubní náhrady a jsou rozvedeny příslušné kroky, které se týkají přednášeného tématu.
Podrobně je zde popsáno otiskování na celkovou náhradu, což je doplněno fotografickou dokumentací autorky. Na závěr je zopakován přehled materiálů, které slouží k výrobě celkových náhrad.

html Celkové snímatelné náhrady Přejít - Celkové snímatelné náhradyOtevřít v novém okně - Celkové snímatelné náhrady 5.5.2015 kdokoli

Klíčová slova: náhrady, alveolárních výběžků, bezzubí

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Pavla Dudková (Sommerová) | publikováno: 5.5.2015 | poslední úpravy: 5.5.2015
citace: Dudková (Sommerová) Pavla: Celkové snímatelné náhrady, anatomie bezzubého alveolárního výběžku, otiskování. Materiály hlavní a pomocné pro celkovou náhradu.. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 5.5.2015, poslední aktualizace 5.5.2015 [cit. 2017-11-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-979-celkove-snimatelne-nahrady-anatomie-bezzubeho-alveolarniho-vybezku-otiskovani-materialy-hlavni-a-pomocne-pro-celkovou-nahradu>. ISSN 1803-6619.