Laboratorní diagnostika v gastroenterologii, kurz-kazuistiky-přednášky a test

Kurz laboratorní diagnostiky v gastroenterologii je rozdělen do několika částí. Čtyři ozvučené - namluvené přednášky zahrnující rovněž kazuistiky jsou zaměřeny na problematiku Helicobacter pylori - atrofická gastritida - karcinom žaludku, Celiakie - screening - diagnostika a terapie, Exokrinní funkce pankreatu a chronická pankreatitída, a Kolorektální karcinom - screening a detekce okultního krvácení. Samostatnou prezentací je stručný test a přehled algoritmů. Dvě doplňující videosekvence jsou o technologii dechových testů - detekci Helicobacter pylori a Kvantitativní analýze hemoglobinu ve stolici - pro screening kolorektálních nádorů. Nabídka je doplněna dvěma PDF soubory s přehledem laboratorních testů a všech PowerPoint obrázků z přednášek. Encyklopedický přehled 50 laboratorních testů zahrnuje on-line odkazy na více než 850 abstraktů z databáze NLM Medline.

Klíčová slova: klinická biochemie, gastroenterologie, screening, funkční testy, Helicobacter pylori, celiakie, pankreatitída, kolorektální karcinom

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Petr Kocna | pracoviště: Ústav klinické biochemie a laboratorní diagnostiky 1.LF a VFN | publikováno: 28.1.2013 | poslední úpravy: 19.2.2013
citace: Kocna Petr: Laboratorní diagnostika v gastroenterologii, kurz-kazuistiky-přednášky a test. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 28.1.2013, poslední aktualizace 19.2.2013 [cit. 2017-11-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-957-laboratorni-diagnostika-v-gastroenterologii-kurz-kazuistiky-prednasky-a-test>. ISSN 1803-6619.