Psychiatrie: pro 5. ročník

Prezentace přednášek (v Adobe Presenter) z psychiatrie pro studenty 5. ročníku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze: Zahájení, úvod - Psychiatrie a společnost; Obecná psychopatologie; Organicky podmíněné duševní poruchy; Základy biologické psychiatrie; Schizofrenie; Specifické poruchy osobnosti; Poruchy příjmu potravy; Dětská psychiatrie;  Neurotické poruchy; Psychoterapie; Farmakoterapie; Alkohol a další návykové látky; Akutní psychické poruchy; Afektivní poruchy v klinické praxi; Klinická psychologie. Přednášky jsou doplněny odkazem na test znalostí na základě databáze otázek a odpovědí používaných při zkoušce.

html Psychiatrie: pro 5. ročník Přejít - Psychiatrie: pro 5. ročníkOtevřít v novém okně - Psychiatrie: pro 5. ročník 20.9.2011 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: psychiatrie, psychopatologie, biologická psychiatrie, schizofrenie, afektivní poruchy, demence, poruchy osobnosti, neurotické poruchy, poruchy příjmu potravy, psychoterapie, farmakoterapie, psychologie, psychiatrie, psychopatologie, biologická psychiatrie, schizofrenie, afektivní poruchy, demence, poruchy osobnosti, neurotické poruchy, poruchy příjmu potravy, psychoterapie, farmakoterapie, psychologie

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Zdeněk Fišar, a kol. | pracoviště: Psychiatrická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 20.9.2011 | poslední úpravy: 19.12.2013
citace: Fišar Zdeněk, a kol.: Psychiatrie: pro 5. ročník. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 20.9.2011, poslední aktualizace 19.12.2013 [cit. 2017-10-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-924-psychiatrie-pro-5-rocnik>. ISSN 1803-6619.