Fluorescenční spektroskopie v neurovědách

Tato práce je zaměřena na možnosti použití fluorescenční spektroskopie v lékařském výzkumu, především v oboru neurověd, kdy se využívá 1. závislosti emisních vlastností fluoroforu na prostředí, v němž se nachází; 2. přenosu elektronové excitační energie mezi donorem a fluoreskujícím akceptorem; 3. polarizované fluorescence. V první kapitole je shrnuta základní teorie fluorescence, v druhé kapitole uvádím stručný přehled fluoroforů používaných v biomedicíně a třetí část je věnována popisu vybraných experimentů.

Klíčová slova: fluorescence, spektroskopie

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Zdeněk Fišar | publikováno: 11.2.2009 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Fišar Zdeněk: Fluorescenční spektroskopie v neurovědách. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 11.2.2009, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-851-fluorescencni-spektroskopie-v-neurovedach>. ISSN 1803-6619.