Academic Entrepreneurship

V rámci projektu č. 3374 financovaného Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a rozpočtem hl. m. Prahy s názvem „Vývoj a odzkoušení programů dalšího kariérního uplatnění post-doc absolventů v oblasti biotechnologií“ vznikl výukový kurz, jehož cílem je zprostředkovat absolventům post-doc studia náhled do oblasti biomedicínského podnikání, podnikatelství a korporátní sféry; zjistit možnost vzájemného užitku z výměny zkušeností a názorů v interaktivních seminářích; podpořit vazby a spolupráci mezi akademickým a komerčním sektorem. Obsahem kurzu jsou následující přednášky: Duševní vlastnictví; Komerční využití výsledků výzkumu; Financování vědy a výzkumu; Podnikatelský plán pro investory; založení spinn-off společnosti.

html Duševní vlastnictví Přejít - Duševní vlastnictvíOtevřít v novém okně - Duševní vlastnictví 28.3.2012 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
html Komerční využití Přejít - Komerční využitíOtevřít v novém okně - Komerční využití 28.3.2012 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
html Financování Přejít - FinancováníOtevřít v novém okně - Financování 28.3.2012 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
html Výzkumné projekty Přejít - Výzkumné projektyOtevřít v novém okně - Výzkumné projekty 28.3.2012 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
html Podnikatelský plán Přejít - Podnikatelský plánOtevřít v novém okně - Podnikatelský plán 28.3.2012 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
html AE test Přejít - AE testOtevřít v novém okně - AE test 28.3.2012 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: biotechnologie, inovace, spinn-off, komercializace, věda a výzkum

Obor:

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Jiří Valach, a kol. | pracoviště: Děkanát | publikováno: 27.11.2008 | poslední úpravy: 4.12.2012
citace: Valach Jiří, a kol.: Academic Entrepreneurship. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 27.11.2008, poslední aktualizace 4.12.2012 [cit. 2017-04-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-846-academic-entrepreneurship>. ISSN 1803-6619.