Elektrochemie

Text vysvětluje základy elektrochemie pro lékařskou chemii a biochemii. Zabývá se elektrodovými ději a vznikem elektrického článku, iontově selektivními elektrodami, potenciometrií. Podrobněji je pojednáno měření pH skleněnou elektrodou. Stručně popisuje elektrolýzu a polarografii.

html Elektrochemie Přejít - ElektrochemieOtevřít v novém okně - Elektrochemie 20.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: elektrochemie, elektrochemie, elektrochemický potenciál, měření pH, skleněná elektroda, iontově selektivní elektroda, potenciometrie elektrolýza, polarografie

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Martin Vejražka | pracoviště: Ústav lékařské biochemie | publikováno: 4.3.2008 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Vejražka Martin: Elektrochemie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 4.3.2008, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-819-elektrochemie>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: