Lobektomie

Videosekvence zpřístupňuje pohled na některé obyklé postupy používané při lobektomii - preparace a podvaz větví a.pulmonalis, preparace lymfatických uzlin, sutura bronchu, přerušení parenchymu pomocí stapleru, zavedení dolního hrudního drénu.

Shlédnutí doporučujeme studentům a zájemcům o obor chirurgie a traumatologie.

html Lobektomie Přejít - LobektomieOtevřít v novém okně - Lobektomie 6.2.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: lobektomie, plicní operace, bronchus, dolní hrudní drén

autor: Jaromír Kabát | pracoviště: III. chirurgická klinika 1.LF a FN Motol | publikováno: 20.11.2006 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Kabát Jaromír: Lobektomie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 20.11.2006, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-519-lobektomie>. ISSN 1803-6619.