Chirurgie plic

Přednáška shrnuje základy vyšetřovacích metod, popisuje základní výkony prováděné v plicní chirurgii. Zabývá se postupně nejčastějšími onemocněními plic a popisuje stručně jejich klinický obraz, principy diagnostiky a terapie. Je doplněna názornou obrazovou dokumentací.

html Chirurgie plic Přejít - Chirurgie plicOtevřít v novém okně - Chirurgie plic 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: plíce, karcinom plic, BCA, PNO, pneumotorax, torakotomie, torakoskopie, lobektomie, pneumonektomie

autor: Jaromír Kabát | pracoviště: III. chirurgická klinika 1.LF a FN Motol | publikováno: 13.2.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Kabát Jaromír: Chirurgie plic. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 13.2.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-12-15] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-508-chirurgie-plic>. ISSN 1803-6619.