Minimálně intervenční stomatologie

Stupeň poznání v oboru stomatologie nám dnes umožňuje odklonit se od cesty „bezhlavého zhotovování výplní“ směrem k detailní diagnostice, poučení pacienta a zastavení další progrese onemocnění zubů a dásní. Pod pojmem „minimálně intervenční stomatologie“ se skrývá soubor metod s cílem detekovat a zastavit onemocnění zubů a dásní a pokud již došlo k jejich poškození nabízí možnost rekonstrukce minimálně invazivními technikami.

html Prezentace: Minimálně intervenční stomatologie Přejít - Prezentace: Minimálně intervenční stomatologieOtevřít v novém okně - Prezentace: Minimálně intervenční stomatologie 4.9.2015 kdokoli
html Video: Tunelová preparace Přejít - Video: Tunelová preparaceOtevřít v novém okně - Video: Tunelová preparace 4.9.2015 kdokoli

Klíčová slova: stomatologie, tunelová preparace, výplně

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Michal Dudek | publikováno: 4.9.2015 | poslední úpravy: 4.9.2015
citace: Dudek Michal: Minimálně intervenční stomatologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 4.9.2015, poslední aktualizace 4.9.2015 [cit. 2017-08-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-987-minimalne-intervencni-stomatologie>. ISSN 1803-6619.