Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxi

Retrakční vlákna se ve stomatologii používají nejen jako pomůcky pro otiskování v protetice, ale slouží též jako výborná pomůcka v záchovné stomatologii při zhotovování krčkových výplní. Hemostatické gely jsou vhodné pro stavění sulkulárního krvácení před otiskováním, po gingivektomii při zhotovování subgingivání výplně a pulpálního krvácení při přímém překrytí dřeně.

html Prezentace: Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxi Přejít - Prezentace: Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxiOtevřít v novém okně - Prezentace: Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxi 25.8.2015 kdokoli
html Video: Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxi Přejít - Video: Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxiOtevřít v novém okně - Video: Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxi 25.8.2015 kdokoli

Klíčová slova: Hemostatické gely, Retrakční vlákna, subgingivání výplně, pulpální krvácení

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Michal Dudek | publikováno: 25.8.2015 | poslední úpravy: 25.8.2015
citace: Dudek Michal: Retrakční vlákna a hemostatika ve stomatologické praxi. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 25.8.2015, poslední aktualizace 25.8.2015 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-984-retrakcni-vlakna-a-hemostatika-ve-stomatologicke-praxi>. ISSN 1803-6619.