Neurootologie II.

Přístrojové vyšetření vestibulárního systému. Prezentace je druhou z cyklu neurootologických přednášek pro studenty 1. lékařské fakulty UK. Shrnuje možnosti, které nabízí přístrojová technika k diagnostice poruch rovnovážného ústrojí. Je vysvětlena podstata fyzikální podstata jednotlivých vyšetření, charakter jejich výstupů, jejich interpretace a klinické využití. Má sloužit studentům jako příprava k seminářům a přednáškám probíhajících na Klinice ORL a chirurgie hlavy a krku, 1.LFUK, FN v Motole. Prezentace vznikla jako součást projektu FRVŠ 1422/2011.

html Neurootologie II. Přejít - Neurootologie II.Otevřít v novém okně - Neurootologie II. 23.12.2011 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: neurootologie, přístrojové vyšetřovací metody

autor: Zdeněk Čada | pracoviště: Klinika otorhinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1.LF a FN Motol | publikováno: 23.12.2011 | poslední úpravy: 12.1.2012
citace: Čada Zdeněk: Neurootologie II.. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 23.12.2011, poslední aktualizace 12.1.2012 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-935-neurootologie-ii>. ISSN 1803-6619.