Preendodontická dostavba

Videosnímek dostavby destruované korunkové části zubu před endodontickým ošetřením. Horní molár s chronickou periodontitidou a rozsáhle destruovanou korunkovou časti jehož tvar neumožnoval nasazení kofrdamu. Proto byl nejprve dostavěn kompozitnim materiálem, aby bylo možne nasledne endodonticke ošetreni s izolaci.

html Preendodontická dostavba Přejít - Preendodontická dostavbaOtevřít v novém okně - Preendodontická dostavba 6.2.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: endodonticke ošetření, preendodontická dostavba, periodontitida, molár

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Michal Dudek | pracoviště: Výzkumný ústav stomatologický 1.LF a VFN | publikováno: 22.4.2011 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Dudek Michal: Preendodontická dostavba. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 22.4.2011, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-919-preendodonticka-dostavba>. ISSN 1803-6619.