Klimatoterapie

Studenti jsou seznámeni s charakteristikou lázeňských míst v ČR, jejich klimatickými podmínkami a vlivem na léčená onemocnění. Je probrána problematika thalassoterapie – léčby u moře. Dále jsou seznámeni s využitím léčebných koupelí, ozdravných  lázní a pití léčivých vod. Přednesená látka je studentům k dispozici v tištěné podobě.

html Klimatoterapie Přejít - KlimatoterapieOtevřít v novém okně - Klimatoterapie 31.7.2009 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: thalassoterapie, léčba u moře, klimatoterapie

autor: Marie Břízová | pracoviště: Klinika rehabilitačního lékařství 1.LF a VFN | publikováno: 31.7.2009 | poslední úpravy: 7.12.2012
citace: Břízová Marie: Klimatoterapie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 31.7.2009, poslední aktualizace 7.12.2012 [cit. 2017-09-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-863-klimatoterapie>. ISSN 1803-6619.