Kůže - zrcadlo emoční pohody

Psychosomatická orientace vyjadřuje jednak úsilí o začlenění psychosociálních kauzálních faktorů do etiologie a průběhu dermatóz, ale i snahu o analýzu životních okolností a pacientova psychického stavu. Mezioborová spolupráce s klinickými psychology a psychiatry konsiliáři rozšiřuje diagnostické i léčebné možnosti v dermatovenerologii.

html Kůže - zrcadlo emoční pohody Přejít - Kůže - zrcadlo emoční pohodyOtevřít v novém okně - Kůže - zrcadlo emoční pohody 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: psychosomatický přístup, dermatózy a psychosociální vlivy, mezioborová spolupráce, komplexní léčba

autor: R. Pánková | pracoviště: Dermatovenerologická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Pánková R.: Kůže - zrcadlo emoční pohody. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-661-kuze-zrcadlo-emocni-pohody>. ISSN 1803-6619.