Laboratorní automatizace a robotizace – proč a jak ?

Očekávaný technologický vývoj v automatizaci. Pozitiva a negativa úplné a modulární laboratorní automatizace. Trendy v integraci, konsolidaci a centralizaci. Očekekávaný technologický vývoj: automatizace a miniaturizace laboratorních systémmů, modulární linky, chromatografické automaty, rozvoj informačnních technologiíí, rozvoj a průnik metod molekulární biologie rutinní diagnostiky –– genové čipy, označovánní imateriálu u lůžka, atd.

html Laboratorní automatizace a robotizace – proč a jak ? Přejít - Laboratorní automatizace a robotizace – proč a jak ?Otevřít v novém okně - Laboratorní automatizace a robotizace – proč a jak ? 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: úplná laboratorní automatizace, modulární laboratorní automatizace, integrace, konsolidace, centralizace

autor: Tomáš Zima, Petr Štern | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 23.1.2013
citace: Zima Tomáš, Petr Štern: Laboratorní automatizace a robotizace – proč a jak ?. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 23.1.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-656-laboratorni-automatizace-a-robotizace-proc-a-jak>. ISSN 1803-6619.