Péče o vnitřní prostředí

Téma přednášky se věnuje významu vnitřního prostředí u pacientů v intenzivní péčí z klinického hlediska, rozebírá zásady diagnostiky a upozorňuje na význam dostatečné hydratace organismu. Výukový dokument je dostupný na Výukovém portálu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze studentům a zájemcům o obor akutní medicína. Přiložený soubor je možné stáhnout na lokální počítač. Dokumnet neí dovoleno upravovat bez souhlasu autora.

html Péče o vnitřní prostředí Přejít - Péče o vnitřní prostředíOtevřít v novém okně - Péče o vnitřní prostředí 20.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Vnitřní prostředí, hydratace, akutní selhání ledvin, monitoring

autor: Jan Bláha | pracoviště: Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Bláha Jan: Péče o vnitřní prostředí. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-648-pece-o-vnitrni-prostredi>. ISSN 1803-6619.