Klinické obrazy dermatomykóz

Prezentace ukazuje klinické projevy povrchových mykóz kůže, vlasů a nehtů zároveň se základní diferenciální diagnostikou. Dermatomykózy představují významný podíl kožních onemocnění v ambulanci dermatologa. Mykotické choroby kůže a kožních adnex mohou být vyvolány dermatofyty, kvasinkami nebo oportunními hyfomycetami a podle různých druhů jsou na světě rozšířeny nerovnoměrně. Ani časový výskyt není v průběhu let, desetiletí ani staletí stacionární. Prevalence mykotických onemocnění v minulém století rostla a roste i nadále.

html Klinické obrazy dermatomykóz Přejít - Klinické obrazy dermatomykózOtevřít v novém okně - Klinické obrazy dermatomykóz 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: dermatomykózy, onychomykózy, klinické obrazy, diferenciální diagnostika

autor: Magdalena Skořepová | pracoviště: Dermatovenerologická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 21.2.2013
citace: Skořepová Magdalena: Klinické obrazy dermatomykóz. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 21.2.2013 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-615-klinicke-obrazy-dermatomykoz>. ISSN 1803-6619.