Lokální terapie dermatomykóz

Prezentace podává přehled o lokální terapii dermatomykóz a onychomykóz. Obsahuje zásady aplikace lokálních antimykotik a doporučení pro prevenci recidiv. Prostředky na bázi kyseliny salicylové, kyseliny benzoové, jódu, fenolu, organických barviv. Různé lékové formy: Krémy – na suchá, deskvamující ložiska, Lotiony, tinktury – do intertriginózních nebo ochlupených oblastí, na nehty, Spreje – na ošetřování velkých ploch, Šampony – do kštice, Laky – na nehty.

html Lokální terapie dermatomykóz Přejít - Lokální terapie dermatomykózOtevřít v novém okně - Lokální terapie dermatomykóz 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: dermatologie, mykózy, terapie, antimykotika

autor: Magdalena Skořepová | pracoviště: Dermatovenerologická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 13.3.2013
citace: Skořepová Magdalena: Lokální terapie dermatomykóz. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 13.3.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-603-lokalni-terapie-dermatomykoz>. ISSN 1803-6619.