Psoriasis vulgaris

Psoriasis vulgaris ve formě multimediální prezentace-základní rozdělení, klinické formy a způsoby terapie psoriázy. Psoriáza je primárně imunologická, „orgánově specifická T buňkami mediovaná autoimunitní choroba“. Postihuje cca 3 % evropské populace. Prezentace seznamuje čtenáře se základními patogenetickými rysy, průběhem, provokačními momenty, morfologickými formami s bohatou fotografickou dokumentací.

html Psoriasis vulgaris Přejít - Psoriasis vulgarisOtevřít v novém okně - Psoriasis vulgaris 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: psoriasis vulgaris, klinický obraz, formy, léčba

autor: Ivana Kuklová | pracoviště: Dermatovenerologická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Kuklová Ivana: Psoriasis vulgaris. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-592-psoriasis-vulgaris>. ISSN 1803-6619.