Intervence pod CT kontrolou (převážně v abdominální oblasti)

Přednáška popisuje postup provedení intervenčního výkonu pod CT kontrolou, zároveň je zde velké množství ukázek a příkladů pro demonstraci technik. Seznámíte se s indikacemi, kontraindikacemi biopsie a alkoholizace, Drenáže abscesů jater, jater, sleziny. Drenáž mezikličkových abscesů. Radiodiagnostická klinika IPVZ, FN Bulovka.

html Intervence pod CT kontrolou... Přejít - Intervence pod CT kontrolou...Otevřít v novém okně - Intervence pod CT kontrolou... 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: Intervence, CT, ložisko, tumor, nádor, biopsie, punkce, cílený

autor: Miroslav Kašpar | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a FNB | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 23.1.2013
citace: Kašpar Miroslav: Intervence pod CT kontrolou (převážně v abdominální oblasti). Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 23.1.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-579-intervence-pod-ct-kontrolou-prevazne-v-abdominalni-oblasti>. ISSN 1803-6619.