Základy mamologie II - karcinom prsu

Přednáška "Základy mamologie II - karcinom prsu" je určena studentům oborů porodnictví a gynekologie. Pojednává o onkologických onemocnění prsu, tj. především o jednotlivých typech karcinomů. Je zaměřena především na možnosti chirurgické léčby a doplněna hojnými schematy a obrázky ze zobrazovacích vyšetření i z operačních výkonů.

html Základy mamologie II Přejít - Základy mamologie IIOtevřít v novém okně - Základy mamologie II 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: rizikové faktory, duktální typ, tubulární typ, chirurgická léčba, onkoplastické operace, maastektomie, prs zachovávající operace, operace v axile

autor: David Pavlišta | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 7.12.2012
citace: Pavlišta David: Základy mamologie II - karcinom prsu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 7.12.2012 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-440-zaklady-mamologie-ii-karcinom-prsu>. ISSN 1803-6619.