Poruchy trvání těhotenství, partus prematurus, prodloužené těhotenství

Přednáška popisuje diagnostiku a léčbu předčasného porodu a prodlouženého těhotenství. Definuje rozdíly mezi potratem, předčasným porodem a porodem v termínu, resp. po termínu. Ozvučená přednáška "Poruchy trvání těhotenství, partus prematurus, prodloužené těhotenství" je určena pro studenty oborů porodnictví a gynekologie.

html Poruchy trvání těhotenství Přejít - Poruchy trvání těhotenstvíOtevřít v novém okně - Poruchy trvání těhotenství 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: perinatologie, porod předčasný, potrat spontánní, těhotenství - komplikace infekční, tokolýza, těhotenství přenášené, infekce, předčasný porod, potrat, tokolýza

autor: Zdeněk Hájek | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 27.6.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Hájek Zdeněk: Poruchy trvání těhotenství, partus prematurus, prodloužené těhotenství. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 27.6.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-423-poruchy-trvani-tehotenstvi-partus-prematurus-prodlouzene-tehotenstvi>. ISSN 1803-6619.