KURZ - Základy diabetologie

Kurz je určen zejména pro magisterské studijní programy lékařských fakult Témata lekcí: Diabetes mellitus - Stručný souhrn, Diagnostika diabetu, Klasifikace diabetu, Metabolický syndrom a vztahy k diabetu, Komplikace diabetu, Léčba diabetu, Prevence, riziko a perspektivy diabetu. Kurz je přístupný studentům 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

html KURZ - Základy diabetologie Přejít - KURZ - Základy diabetologieOtevřít v novém okně - KURZ - Základy diabetologie 6.2.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: diabetes mellitus, diabetes mellitus, cukrovka, metabolický syndrom, diagnostika, léčba, terapie

autor: Daniel Smutek, Štěpán Svačina | pracoviště: III. interní klinika - klinika endokrinologie a metabolismu 1.LF a VFN | publikováno: 4.4.2007 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Smutek Daniel, Štěpán Svačina: KURZ - Základy diabetologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 4.4.2007, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-399-kurz-zaklady-diabetologie>. ISSN 1803-6619.