Infekce v gynekologii a porodnictví - Vulvovaginální infekce

Ozvučená přednáška "Inkontinence moči u žen" je určena studentům a zájemcům o obory porodnictví a gynekologie. V poslední letech se zpřesňuje a zdokonaluje diagnostika poruch poševního prostředí, což umožňuje efektivnější léčbu onemocnění. Infekce vulvy a pochvy jsou jedním z nejčastějších problémů, s kterým se setkáváme v běžné každodenní gynekologické praxi. Většina pacientek s tímto onemocněním vyžaduje pouze jednoduché vyšetření a léčbu. Přesto u části žen je obtížné stanovit správnou diagnózu nebo špatně odpovídají na standardní léčbu.

html Vulvovaginální infekce Přejít - Vulvovaginální infekceOtevřít v novém okně - Vulvovaginální infekce 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: infekční nemoci, vagína, vaginóza bakteriální, kandidóza vulvovaginální, trichomonádová vaginitida, lactobacillus, bakteriální vaginóza, kandidóza, aerobní vaginitis, trichomoniáza, laktobacilóza

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 3
rating
uživatelské hodnocení

autor: Jaromír Mašata | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 4.4.2007 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Mašata Jaromír: Infekce v gynekologii a porodnictví - Vulvovaginální infekce. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 4.4.2007, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-396-infekce-v-gynekologii-a-porodnictvi-vulvovaginalni-infekce>. ISSN 1803-6619.