Analýza obrazu

Obrazový materiál k semináři o Analýze obrazu. V přednášce jsou probírány základní charakteristiky obrazu jako jeho rozlišení, počet odstínů, jas, kontrast, histogram a jejich úpravy, jsou zmiňovány operace s obrazy a konkrétní příklady jako digitální subtrakční angiografie a registrace. Materiál je určen studentům oborů lékařská informatika a informačnívh věd.

html Analýza obrazu Přejít - Analýza obrazuOtevřít v novém okně - Analýza obrazu 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: obrazy - zpracování pomocí počítače, diagnostické zobrazování, analýza obrazu, rozlišení, kontrast, jas, histogram, registrace

autor: Daniel Smutek | pracoviště: III. interní klinika - klinika endokrinologie a metabolismu 1.LF a VFN | publikováno: 5.9.2007 | poslední úpravy: 23.1.2013
citace: Smutek Daniel: Analýza obrazu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 5.9.2007, poslední aktualizace 23.1.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-391-analyza-obrazu>. ISSN 1803-6619.