Neurologické vyšetření norma

V multimediální prezentaci je popsán konkrétní postup při neurologickém vyšetření včetně interpretace základních pojmů. Jednotlivé vyšetřovací postupy jsou mimo vlastní popis provedení ukázány i na doprovodných videoukázkách. Anamnéza, Vědomí, Amentní syndrom + konfabulace, Mrákotné stavy – porucha temporálního laloku, Vyšší mozkové funkce (mentální) (MMSE, Mini Mental State Examination, Krátký test kognitivních funkcí), kognitivní schopnosti (afázie, alexie, agrafie, akalkulie), konstrukční praxie, dermatolexie, amúzie, gnostické (agnózie), praktické, apraxie), mnestické (amnézie, poruchy paměti okamžité, čerstvé, starší), logické myšlení (uvažování a řešení problémů), exekutivní funkce.

html NEUROLOGICKÉ VYŠETŘENÍ NORMA Přejít - NEUROLOGICKÉ VYŠETŘENÍ NORMAOtevřít v novém okně - NEUROLOGICKÉ VYŠETŘENÍ NORMA 8.1.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: neurologické vyšetření, periferní nervový systém, centrální nervový systém, neurologie, klinické vyšetření, reflexy, jevy, periferní nervový systém, centrální nervový systém

Obor:

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 7
rating
uživatelské hodnocení

autor: kolektiv: Neurologické kliniky 1. LFUK a VFN | pracoviště: Neurologická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 8.1.2007 | poslední úpravy: 14.5.2012
citace: Neurologické kliniky 1. LFUK a VFN kolektiv:: Neurologické vyšetření norma. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 8.1.2007, poslední aktualizace 14.5.2012 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-377-neurologicke-vysetreni-norma>. ISSN 1803-6619.