Radiodiagnostika pro stomatology [B01058]

Kvízy pro zkoušky z radiodiagnostiky

Autor: Martin Mašek, Jana Červenková, Jan Daneš, Zdeněk Chudáček, Jan Kaván, Jaroslav Ort, Jan Porod, Petra Steyerová

Kvizy k otázkám 1 až 20 z Radiodiagnostiky. Ověřte si znalosti problematik. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Kvíz je doporučen studentům oborů radiologie a zobrazovací metody.

Nevejdou se všechny klíčový slova. Tak nevím, mám nějaké vynechat anebo co jako?

KVÍZ - Principy diagnostických zobrazovacích metod (RTG), indikace, kontraindikace

Autor: Jan Porod, Zdeněk Chudáček

Kviz k tématu: Principy diagnostických zobrazovacích metod - RTG (otázka č. 1 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Kvíz je určen studentům oboboru Radiodiagnostika.

Kviz - Principy diagnostických zobrazovacích metod (US, CT), indikace, kontraindikace

Autor: Petra Steyerová

Kviz k tématu: Principy diagnostických zobrazovacích metod - US, CT (otázka č. 2 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Kviz - Ochrana před ionizujícím zářením při radiodiagnostických vyšetřeních

Autor: Zdeněk Chudáček, Jan Porod

Kviz k tématu: Ochrana před ionizujícím zářením při RTG vyšetřeních (ot. č. 3 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Kviz - Příprava k vyšetření diagnostickými zobrazovacími metodami (RTG, CT, US)

Autor: Jan Kaván

Kviz k tématu: Příprava k vyšetření diagnostickými zobrazovacími metodami (ot. č. 4 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Kviz - Kontrastní látky pro diagnostické zobrazovací metody

Autor: Petra Steyerová

Kviz k tématu: Kontrastní látky pro diagnostické zobrazovací metody (ot. č. 5 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Kviz - Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření hrudníku, indikace, normální a patologický obraz

Autor: Jaroslav Ort, Petra Steyerová

Kviz k tématu: Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření hrudníku (ot. č. 6 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Kviz - Invazivní vyšetřovací metody, indikace

Autor: Martin Mašek

Kviz k tématu: Invazivní vyšetřovací metody (ot. č. 11 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Tento dokument je určen studentům oborů radiologie, radiodiagnostiky a zobrazovacích metod.

Kviz - Diagnostické zobrazovací metody při náhlých příhodách břišních, diagnostika a lokalizace cizího tělesa

Autor: Jana Červenková

Kviz k tématu: Diagnostické zobrazovací metody při náhlých příhodách břišních (ot. č. 12 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Dokument je určen studentům oborů radiologie a zobrazovací metody.

Kviz - Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření skeletu a kloubů, indikace

Autor: Jan Kaván

Kviz k tématu: Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření skeletu a kloubů (ot. č. 14 pro zkoušku z Radiodiagnostiky). Ověřte si znalosti této problematiky. V případě, že budete úspěšný/á ve všech tématech, máte velké předpoklady zkoušku složit. Většina kostí a kloubů se zobrazuje ve dvou projekcích. Používá se: ortográdní projekce: centrální paprsek prochází kolmo na film. Obvykle se zhotovují dvě na sebe kolmé projekce či předozadní nebo zadopřední a bočná. šikmá projekce, např. okcipitální kost (Towneho projekce), centrální paprsek není na film kolmý a geometrické proporce jsou zkresleny. tangenciální projekce: např. jařmový oblouk, tunelová projekce: např. interkondylická eminence kolene.