Urologická klinika 1.LF a VFN, 1.LF UK, http://www.urologicka-klinika.cz/

Řazeno podle: priorita a čas poslední úpravy

Vzdělávací program urologie 1.LF UK

Vzdělávací program urologie určený studentům první lékařské fakulty Unoverzity Karlovy. Prezentaqce seznámí studenta s problematikou lékařské disciplíny urologie. Studovat můžete následující studijní témata. Vzdělávací program urologie určený studentům první lékařské fakulty Unoverzity Karlovy. Prezentaqce seznámí studenta s problematikou lékařské disciplíny urologie. Studovat můžete následující studijní témata.

autor: Tomáš Hanuš | obor: Urologie | zobrazeno: 1390x | publikováno: 22.3.2017 | poslední úpravy: 22.3.2017

Edukační program Dětská urologie

Edukační program Dětská urologie je určen posluchačům lékařských fakult pro pregraduální studium. Dětská urologie se zabývá onemocněním urogenitálního ústrojí u dětí a adolescentů ve věku od 0 do 18 let; od dospělé urologie se liší zejména spektrem onemocnění; základní diagnostické a terapeutické principy jsou společné.

Edukační program pokrývá nejčastější onemocnění, která léčí dětský urolog, tj. vrozené vady močového ústrojí, onemocnění chlapeckého genitálu, vezikoureterální reflux a poruchy funkce močových cest u dětí. Vedle této speciální problematiky seznamuje posluchače s obecnými základy embryologie urogenitálního traktu, základy funkce močových cest, močového měchýře a kontinence moče, se základy funkční a morfologické diagnostiky urogenitálního ústrojí a se základy rekonstrukční urologie.

Text je doplněn několika krátkými videoprezentacemi endoskopické a laparoskopické operační léčby.

20.dubna 2009

autor: Radim Kočvara | zobrazeno: 6627x | publikováno: 22.4.2009 | poslední úpravy: 24.4.2009 | Creative Commons License