Jak úspěšně napravit neúspěch

Ošetřování otevřené, krvácející zubní dřeně může vyvolávat stres nejen u začínajících zubních lékařů, neboť přímé překrytí dřeně je v praxi často vnímáno jako výkon se značně nejistou prognózou. V článku je na dvou kasuistikách popsán klinický postup krok po kroku, jak ošetření provést pomocí hemostatického gelu a definitivních adhezivních rekonstrukcí. Úspěšné zachování vitality dřeně tímto postupem závisí zejména na dodržení indikací, schopnosti operatéra izolovat pracovní pole a držet se základních principů asepse a adheze.

html Jak úspěšně napravit neúspěch Přejít - Jak úspěšně napravit neúspěchOtevřít v novém okně - Jak úspěšně napravit neúspěch 3.5.2016 kdokoli

Klíčová slova: krvácející zubní dřeň

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Michal Dudek | publikováno: 3.5.2016 | poslední úpravy: 18.5.2016
citace: Dudek Michal: Jak úspěšně napravit neúspěch. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 3.5.2016, poslední aktualizace 18.5.2016 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-995-jak-uspesne-napravit-neuspech>. ISSN 1803-6619.