Může chlorhexidin zlepšovat dlouhodobou prognózu kompozitních výplní?

Dlouhodobou stabilitu spoje mezi tvrdými zubními tkáněmi a adhezivně fixovanými rekonstrukcemi jako jsou kompozitní výplně či laboratorně zhotovené keramické a kompozitní rekonstrukce lze podpořit aplikací chlorhexidinu do vypreparované kavity před nanesením total-etch adheziv. V článku je popsán jak teoretický princip i klinické kroky.

html Chlorhexidin Přejít - ChlorhexidinOtevřít v novém okně - Chlorhexidin 18.9.2015 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: chlorhexidin, adhezní spoj, dentin, hybridní vrstva

Ohodnoťte
jako první tento článek!

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Michal Dudek | publikováno: 18.9.2015 | poslední úpravy: 19.10.2015
citace: Dudek Michal: Může chlorhexidin zlepšovat dlouhodobou prognózu kompozitních výplní?. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 18.9.2015, poslední aktualizace 19.10.2015 [cit. 2017-04-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-990-muze-chlorhexidin-zlepsovat-dlouhodobou-prognozu-kompozitnich-vyplni>. ISSN 1803-6619.